O nas

Nasz szpital o powierzchni 450 m stanowi część zabytkowej Królewskiej Fabryki Karabinów znajdującej się na Dolnym Mieście.  To dzięki temu nasze wnętrza posiadają industrialny niepowtarzalny charakter.  Dla Państwa wygody przed szpitalem znajduje się duży parking , a wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.  Działamy od 1999 r. stale inwestując w wyposażenie szpitala , jak również dobór odpowiednich ludzi tworzących nasz zespół.

RECEPCJA

Dzięki dużej recepcji oraz trzem gabinetom przyjęć ograniczamy do minimum kontakt Państwa pupila z innymi pacjentami.  Wszystkie wizyty umawiamy na godziny , aby maksymalnie skrócić  czas oczekiwania i związany z tym stres.

SALA  ZABIEGOWA

To serce naszego szpitala.  Podczas wszystkich czynności lekarzom towarzyszą wykwalifikowani asystenci , co sprawia, że przebiegają one bardzo sprawnie i bezboleśnie.   Nie angażujemy Państwa do udziału w tych niedogodnych często sytuacjach związanych z chorobą Waszego ukochanego pupila.

SALA  OPERACYJNA

To tutaj przeprowadzamy czyste zabiegi chirurgiczne na jamie brzusznej , klatce piersiowej , neurochirurgiczne i ortopedyczne.  Posiadamy 5 aparatów do narkozy wziewnej , pompy infuzyjne , oraz  5 kardiomonitorów i pulsoksymetrów niezbędnych do monitorowania funkcji życiowych podczas znieczulenia.  Aby zwiększyć bezpieczeństwo przy każdym zabiegu obecny jest anestezjolog.  Dzięki ściśle przestrzeganym zasadom aseptyki nie musimy po tzw.rutynowych zabiegach ( kastracje , sterylizacje ) stosować osłony antybiotykowej.

PRACOWNIA  RTG  USG  I  REZONANSU MAGNETYCZNEGO

Każde z tych pomieszczeń jest odpowiednio przystosowane do rodzaju badań tam wykonywanych.  Pracownia RTG ma ściany wyłożone ołowiem i duże ciężkie ołowiane drzwi.  Rezonans magnetyczny jest umieszczony w specjalnej klatce Faradaya , która chroni go przed polem elektrostatycznym z zewnątrz.  Ponieważ  wewnątrz istnieje pole magnetyczne pracownia MRI wyposażona jest w specjalny nieferromagnetyczny aparat do znieczulenia wziewnego. Posiadamy również oddzielny gabinet do badań ultrasonograficznych  ( USG , ECHO ) również  wyposażony w aparat do anestezji wziewnej. Pozwala to na bezpieczne badania gdy pacjent musi być znieczulony oraz gwarantuje natychmiastowy dostęp do tlenu , gdy sytuacja tego wymaga.

SZPITAL

Od początku istnienia szpitala prowadzimy hospitalizację.  Większość z Państwa nie może pozwolić sobie na długie godziny spędzone na kroplówkach czy tzw. codziennej kontynuacji leczenia.  Gdy chory towarzysz nie może przyjmować leków w domu proponujemy leczenie szpitalne podczas którego , wszystkie leki podawane są regularnie co kilka godzin , lub w sposób ciągły przy pomocy pomp infuzyjnych.  Dysponujemy dwoma szpitalami z których jeden przeznaczony jest dla pacjentów wymagających intensywnej terapii np.będących w śpiączce farmakologicznej , na tlenoterapii czy intensywnym nadzorze kardiologicznym.  W drugim oddzielnym pomieszczeniu znajduje się dziewięć dużych boksów.